Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

10.
SEP

Vyšel WordPress 4.0 “Benny”, jaké novinky přináší?

Do kategorie ostatní přidal admin,

Ve čtvrtek 4. září 2014 vyšla kulatá čtvrtá verze populárního blogovacího a CMS systému WordPress. V závislosti na vašem nastavení se aktualizace provede buď automaticky, nebo jí je nutné provést ručně přes odkaz Nástěnka -> Aktualizace.

Jaké novinky přináší WordPress 4.0?

Provedených změn je celá řada, patrně nejviditelnější je úprava okna pro psaní textu, které je nyní větší a zůstává zakotveno i při scrollování. To má dle autorů přispět vyšší efektivitě při tvorbě obsahu. Přímo v pracovním okně si můžete prohlížet média vkládaná např. ze serveru YouTube včetně playlistů.

Správě multimédií pomůže přepracovaná galerie s novým formátem náhledů. Stejný formát “nekonečné mřížky” má nově rozhraní pro instalaci nových pluginů.

Zjednodušení zaznamenalo také rozhraní pro instalaci WordPressu, nově lze na samém začátku vybrat systémový jazyk. Ten lze navíc pohodlně měnit přímo z nástěnky.

Kompletní přehled změn najdete na webu WordPress.org.

2.
JUL

Nově schválené domény prvního řádu: .bmw nebo .fail

Do kategorie domény přidal admin,

S novými doménami prvního řádu, které je možné nebo v nejbližší době bude možné registrovat, se doslova roztrhl pytel. Mezi nově dostupnými jsou některé, diplomaticky řečeno, velmi exotické koncovky. Např. .fail, .church nebo .hiphop.

GEO domény

Velkou část dostupných domén tvoří zeměpisné názvy a odvozeniny z nich. Značné zastoupení má Jihoafrická republika s koncovkami .durban.joburg a .capetown. Zejména Belgičané mohou využít .brussels a .vlaanderen alias tamní region Vlámsko, naši západní sousedé ocení .bayern nebo .hamburg.

Finanční domény

Balík skrývá také několik nových domén z oblasti financí. Patří mezi ně třeba hypotéková .mortgage, .market.attorney, .credit a podobná .creditcard. Do stejné kategorie také spadají domény .insure .finance, popř. .fund, .investments a .financial.

Celkem úsměvně pak působí doména .blackfriday.

Cizojazyčné koncovky

Mezi novými doménami prvního řádu je několik domén v cizí abecedě. Řadí se mezi ně čínská .手机 (“mobilní telefon”), .商标 (“ochranná známka”), .网址 (“webová stránka”), .商城 (“pošta”), arabská .موقع (“stránka”), .москва (rusky “Moskva”) a tak dále.

Za zmínku stojí korejská doména .삼성, jenž je zápisem pro patrně nejznámější firmu z této země, Samsung.

Exotické domény

Některé nově registrovatelné domény jsou, řekněme, poměrně nestandardní.  Příkladem je .mango.hiphop nebo .church. Zajímavých webů bychom se brzy mohli dočkat také na doméně .fail.

12.
JUN

Žebříček: Nejdražší domény historie

Do kategorie domény přidal admin,

Nejdražší doména historie k dnešnímu datu se prodala za 35 milionů dolarů. Jen pro představu, za stejnou částku pořídíte téměř nepoužívaný tryskáč Gulfstream G450 v luxusní kožené úpravě.

Pořadí Doména Cena Rok prodeje
1. VacationRentals.com 35 000 000 USD 2007
2. PrivateJet.com 30 180 000 USD 2012
3. Insure.com 16 000 000 USD 2009
4. Sex.com 14 000 000 USD 2010
5. Hotels.com 11 000 000 USD 2011
6. Fund.com 9 900 000 USD 2008
7. Porn.com 9 500 000 USD 2007
8. FB.com 8 500 000 USD 2010
9. Business.com 7 500 000 USD 1999
10. Diamond.com 7 500 000 USD 2006

28.
MAY

Jak vybrat hosting

Do kategorie co je to, Návody přidal admin,

Hardwarové zázemí s rostoucí návštěvností a složitější funkcionalitou webů přestává stačit, začínáte uvažovat o změně webhostingového programu, upgradování hardwaru, či nákupu dalšího serveru, ovšem na co se zaměřit, aby zvýšení výkonu bylo dostatečné, a přitom jste neinvestovali do zbytečností?

Začněme krátkou analýzou vaší aplikace. Má databázový server rozhodující nebo spíš doplňkovou roli v zátěži webu? Jak často zapisujete data do databáze a používáte transakce? Šifrujete datové přenosy? Záleží vám na nízké odezvě?

Aplikaci jsme si stroze zanalyzovali, ale co se hodí v jaké situaci? Pojďme se podívat na důležitost HW komponent!

1. Operační paměť je nejdůležitějším parametrem pro databázový server, ideálně s kapacitou o něco větší než je velikost databáze webu. Cache filesystému vám pomůže urychlit načítání často používaných skriptů.

2. SATA HDD je základem pro objemný web. Co se týče databázového serveru, je moderní HDD u běžné aplikace dostačující, podmínkou je dostatečná kapacita RAM.

3. SSD může být zajímavý pro zvýšení výkonu databázového serveru, obzvlášť při malé RAM a specifických požadavcích, jako je minimalizace odezvy, což platí zejména u kvanta malých a rychlých dotazů. Nevýhoda z povahy fungování SSD je sekvenční zápis, což ovlivní binární log a odrazí se na výkonu transakcí. Pro soubory na webu bude většinou jeho výkon zbytečný, jelikož bude limitován rychlostí sítě.

4. SAS HDD zachovává dobré vlastnosti SATA HDD a zlepšuje výkon, nevýhodou je pak vyšší cena.

5. CPU většinou nestojí za problémy s výkonem serveru, jelikož je hlavní zátěž na I/O zařízení. Navíc webhostingové společnosti nabízejí lepší CPU až s lepším tarifem a o silnějším CPU má smysl uvažovat při větší režii skriptů a šifrování.

Ve většině případů postačí kombinace dostatečně velké RAM a SATA HDD, popřípadě namísto RAID 0 využít síly spojení SATA HDD a SSD, a to hlavně při důrazu na nízkou odezvu. Pokud by RAM nestačila, transakce budou spíše sváteční, či nemáte v plánu mít z webu (větší) fileserver, můžete nahradit HDD za SSD. Použití SAS HDD je nákladné a nepřináší takové zvýšení výkonu, což se vyplatí u zatížených a netradičních aplikací.

7.
MAR

Depositphotos – tip na zajímavou fotobanku

Do kategorie PR článek přidal admin,

Depositphotos je fotobanka s nabídkou royalt-free stock fotografií, ilustrací, vektorových obrázků i videí. Vyhledávat je možné v češtině nebo angličtině, a to mezi několika miliony položek.

 

zobrazit celý příspěvek

2.
APR

Trápí vás ceny elektřiny? Snižte příkon svých serverů!

Do kategorie PR článek, serverhosting přidal admin,

Růst cen elektrické energie obvykle znamená růst nákladů na provoz informačních technologií. Vyšším platbám za elektřinu se však můžete vyhnout nasazením energeticky úspornějších serverů, které nově najdete v nabídce dedikovaných serverů společnosti Coolhousing. Vyzkoušejte třeba nový server Supermicro s procesorem Intel i3-2120T a příkonem pouhých 47 W v běžném provozu.

zobrazit celý příspěvek

23.
JAN

FORPSI – každá doména má svůj klíč!

Do kategorie domény, PR článek přidal admin,

FORPSI nabízí od konce loňského roku zákazníkům poskytování DNSSEC pro všechny .cz domény registrované u této společnosti. Služba přináší zvýšení bezpečnosti doménových jmen.

zobrazit celý příspěvek

18.
JAN

Rok 2011 na Internetu v číslech

Do kategorie novinky, ostatní přidal admin,

V první polovině ledna se nejen na Internetu zpravidla vyrojí řada článků shrnující uplynulý rok a předpovídající trendy do nového roku. Autoři serveru Royal Pingdom si dali tu práci a shromáždili data z mnoha článků a studií o Internetu v roce 2011. Výběr toho nejzajímavějšího vám dnes přinášíme v tomto přehledu.

zobrazit celý příspěvek

11.
JAN

Doménová revoluce začíná 12. ledna, ICANN spouští registraci nových gTLD

Do kategorie domény, novinky přidal admin,

12. leden 2012 je v doménovém světě významným milníkem. Od tohoto dne se otevírá možnost registrace prakticky jakékoli domény nejvyšší úrovně (gTLD). Jak bude registrace probíhat v praxi? Co tato změna přinese? Přečtěte si v dnešním článku.

zobrazit celý příspěvek

4.
JAN

10 nejčtenějších článků za rok 2011

Do kategorie ostatní přidal admin,

Hostingy.czZačátek nového roku je obvykle časem bilancování a hodnocení toho minulého. Nejinak tomu je i u nás. Podíváme se, která témata vás v roce 2011 nejvíce zajímala. Žebříčku letos vévodí praktické články, ale dostalo se i na aktuality a trochu zábavy.

zobrazit celý příspěvek

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™