Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

2.
JUL

Nově schválené domény prvního řádu: .bmw nebo .fail

Do kategorie domény přidal admin,

S novými doménami prvního řádu, které je možné nebo v nejbližší době bude možné registrovat, se doslova roztrhl pytel. Mezi nově dostupnými jsou některé, diplomaticky řečeno, velmi exotické koncovky. Např. .fail, .church nebo .hiphop.

GEO domény

Velkou část dostupných domén tvoří zeměpisné názvy a odvozeniny z nich. Značné zastoupení má Jihoafrická republika s koncovkami .durban.joburg a .capetown. Zejména Belgičané mohou využít .brussels a .vlaanderen alias tamní region Vlámsko, naši západní sousedé ocení .bayern nebo .hamburg.

Finanční domény

Balík skrývá také několik nových domén z oblasti financí. Patří mezi ně třeba hypotéková .mortgage, .market.attorney, .credit a podobná .creditcard. Do stejné kategorie také spadají domény .insure .finance, popř. .fund, .investments a .financial.

Celkem úsměvně pak působí doména .blackfriday.

Cizojazyčné koncovky

Mezi novými doménami prvního řádu je několik domén v cizí abecedě. Řadí se mezi ně čínská .手机 (“mobilní telefon”), .商标 (“ochranná známka”), .网址 (“webová stránka”), .商城 (“pošta”), arabská .موقع (“stránka”), .москва (rusky “Moskva”) a tak dále.

Za zmínku stojí korejská doména .삼성, jenž je zápisem pro patrně nejznámější firmu z této země, Samsung.

Exotické domény

Některé nově registrovatelné domény jsou, řekněme, poměrně nestandardní.  Příkladem je .mango.hiphop nebo .church. Zajímavých webů bychom se brzy mohli dočkat také na doméně .fail.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™