Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

11.
JAN

Doménová revoluce začíná 12. ledna, ICANN spouští registraci nových gTLD

Do kategorie domény, novinky přidal admin,

12. leden 2012 je v doménovém světě významným milníkem. Od tohoto dne se otevírá možnost registrace prakticky jakékoli domény nejvyšší úrovně (gTLD). Jak bude registrace probíhat v praxi? Co tato změna přinese? Přečtěte si v dnešním článku.


Nové domény nejvyšší úrovně (gTLD)

O tomto revolučním kroku v doménovém světě se hovoří již dlouho, zelenou ale dostal až na letošní konferenci organizace ICANN v Singapuru. Končí nutnost používat pouze pevně stanovené domény nejvyšší úrovně (.COM, .CZ), nově si bude moci prakticky kdokoli požádat o jakoukoli doménu. V praxi se tak brzy budeme setkávat s doménami typu .HOSTING, .APPLE nebo třeba .BRNO. Možnost požádat si o registraci nových domén nejvyššího řádu se otevírá 12.ledna 2012.

Nové gTLD nejsou pro každého

Aby se zamezilo podvodům a spekulacím, zavádí ICANN důkladný schvalovací proces a vysoký registrační poplatek. Jako jedna z podmínek je požadováno, aby subjekt žádající o registraci měl v online světě minimálně desetiletou historii. Spekulanty má pak odradit poplatek 185 000 dolarů (3,7 milionu Kč), jeho zaplacení přitom negarantuje úspěšné schválení. Žádosti budou přijímány pouze od 12. ledna do 12. dubna 2012.

Důsledky pro Internet jako takový

Hlavním argumentem pro tuto změnu je posílení bezpečnosti a důvěryhodnosti obsahu na Internetu. Zejména velkým firmám se velmi usnadní boj s podvodníky a spekulanty díky tomu, že nebudou muset bojovat o stále nově vznikající podvodné .COM a podobné domény zneužívající jejich názvy. Otevírá se také prostor pro tvorbu obsahu pro přesně zacílené zájmové skupiny (.DOG, .BERLIN a mnoho dalších).

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™