Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

14.
DEC

Vyšel nový WordPress 3.3 “Sonny”

Do kategorie novinky přidal admin,

V pondělí byla uvolněna nová verze jednoho z nejoblíbenějších publikačních systémů na Internetu. WordPress verze 3.3 s kódovým označením Sonny sice nepřichází s žádnou zásadní novinkou. Najdete v něm však spoustu drobných vylepšení, díky kterým se vám s tímto redakčním systémem bude pracovat zase o něco lépe. Jejich stručný přehled najdete v dnešním článku.


 

Co je nového ve WordPressu 3.3 “Sonny”?

Verze 3.3 nese kódové označení “Sonny” podle jazzového saxofonisty Sonnyho Stitta. Přináší spoustu drobných vylepšení jak pro uživatele, tak pro vývojáře. Kompletní seznam změn je k dispozici na oficiálním webu, my uvádíme přehled těch nejzajímavějších:

  • nová administrační lišta v horní části
  • přepracované hlavní menu v administraci
  • vylepšený upload souborů, nyní podporuje drag&drop
  • interaktivní nápověda pro nové funkce
  • administrace podporuje různá rozlišení obrazovky včetně mobilních zařízení (tzv. responsive design)

Video

Rychlé představení hlavních novinek nabízí toto video:

Jak to vypadá s češtinou?

Zatím je pro instalaci dostupná pouze anglická verze. Podle informací na webu Separatista.net se v nové verzi změnilo sice jen asi 10% řetězců, ale zato poměrně dlouhých (zejména v nápovědě). Český překlad by měl být k dispozici do konce roku 2011.

Jak na aktualizaci?

WordPress 3.3 je dostupný pomocí automatických aktualizací. Ve většině případů tak bude stačit navštívit v administraci příslušnou stránku a aktualizaci spustit (nezapomeňte na zálohu databáze). Balíček pro ruční instalaci můžete stahovat z oficiálního webu: WordPress 3.3 ke stažení.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™