Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

7.
DEC

Jak vybrat nejvhodnější VPS hosting?

Do kategorie Návody, serverhosting přidal admin,

Dynamických prvků na webech neustále přibývá a s nimi rostou i nároky na hostingy. Používáte pro váš web sdílený hosting? Je zejména teď v předvánočním období načítání vašich stránek pomalé? Pak je toto článek pro vás.

Krátkodobý nedostatek výkonu můžete vyřešit přechodem na virtuální privátní server. V dalším ze série článků o VPS hostingu se zaměříme na rady i tipy, jak a podle čeho vybrat vhodný hostingový program pro váš web.


Výhody VPS

Stejně jako u sdíleného hostingu si s VPS pronajímáte část diskového prostoru a výpočetního výkonu na fyzickém serveru. VPS vám ale přináší vlastní a zcela nezávislou instanci operačního systému. Máte velkou volnost v konfiguraci, používaných aplikacích a počtu hostovaných domén. Díky virtualizaci je možné snadno a rychle navýšit výkon, a to i krátkodobě (například pro váš eshop v období Vánoc) a později přejít zpět k nižší variantě.

Jak vybírat?

  • Operační paměť (RAM): klíčový parametr, na kterém bude nejvíce záležet výkon vašeho webu. 512 MB je minimum pro plynulý běh méně náročného webu. Máte-li v úmyslu provozovat na VPS více webů, nebo například eshop, doporučujeme zvolit program s 2 GB operační paměti a více.
  • Změna konfigurace: dobrý VPS hosting umožňuje rychlou změnu konfigurace. Tuto možnost velmi oceníte v situaci, kdy vašemu webu náhle vzroste návštěvnost (např. vyjde článek o vašem eshopu na jiném velmi navštěvovaném webu). Krátkodobým zvýšením výkonu nepřijdete o spoustu potenciálních zákazníků, kteří by jinak kvůli nedostupnosti a dlouhé odezvě obchodu vůbec nenakoupili.
  • Zákaznická podpora: dobrého webhostéra poznáte podle toho, jak rychle je schopen vyřešit problémy. Dostupnost zákaznické podpory 24/7 rozhodně není garancí, že se vašemu problému začne někdo ihned věnovat. Užitečným vodítkem jsou zde zákaznická hodnocení na našem portále Hostingy.cz
  • Platforma: volba platformy opět souvisí s požadovaným výkonem. Většině nároků bude vyhovovat nejrozšířenější Virtuozzo od Parallels, pro vysoce náročné weby se vyplatí uvažovat o Hyper-V od Microsoftu. Podrobněji o volbě platformy píšeme v tomto článku.
  • Cena: cenu uvádíme záměrně až na posledním místě. Konkurence na poli hostingů je tvrdá a cenové rozdíly malé. Možná úspora několika korun by neměla být důvodem ke kompromisům v kvalitě.

Přehled VPS hostingů na českém trhu

S výběrem VPS hostingu vám pomůže tento přehled na portále Hostingy.cz. V seznamu naleznete více než 50 programů od renomovaných českých webhostérů.

 

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™