Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

30.
NOV

Video: evoluce vyhledávání Google v 6 minutách

Do kategorie novinky, ostatní přidal admin,

Málokdo si dnes uvědomuje, jak velkým vývojem prošel vyhledávač Google za svou více než desetiletou historii. Na oficiálním blogu Google se tento týden objevilo šestiminutové video popisující hlavní milníky v jeho vývoji. V článku kromě zmíněného videa najdete také přehledně zpracovanou časovou osu. 

Evoluce v šesti minutách

Google udává, že každý rok provede ve svém vyhledávači na 500 změn. Většina z nich zůstává v tajnosti, ale se zásadnějšími inovacemi se Google rád pochlubí na svém oficiálním blogu. Nový příspěvek na toto téma se objevil v tomto týdnu. Google se ohlíží zpět do minulosti a nabízí přehled hlavních milníků ve vývoji svého vyhledávače. Podívejte se na toto video:

3 trendy ve vyhledávání

Podle samotného Google podléhá vývoj webového vyhledávání těmto třem trendům:

  • Univerzální výsledky: na váš dotaz Google už nezobrazuje jen přehled odpovídajících webových stránek, ale také obrázky, videa nebo mapy
  • Okamžité odpovědi: na vybrané jednodušší dotazy umí Google odpovědět přímo (jaké bude počasí, programy kin a další)
  • Rychlejší vyhledávání: Google pomocí funkce Instant předpovídá hledanou frázi a výsledky zobrazuje již v průběhu vyhledávání

Časová osa vyhledávače Google

Následující obrázek shrnuje na časové ose hlavní vylepšení vyhledávače Google. Od roku 1997 je jich už pěkná řádka, od obrázků, zpráv nebo videa až po poslední: hlasové vyhledávání. Obrázek se po kliknutí otevře ve větší verzi.

Časová osa vyhledávače Google, zdroj: oficiální blog Google

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™