Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

23.
NOV

Analýza: Velikost webových stránek rychle roste

Do kategorie novinky, ostatní, statistika přidal admin,

Průměrná velikost webové stránky se za uplynulý rok zvýšila o 25%. Nemluvíme teď o fyzických rozměrech stránky, ale o objemu přenesených dat. Zaměříme-li se na 1 000 největších webů (podle služby Alexa), vzrostla meziročně průměrná velikost jedné stránky z 626 kB na 784 kB.

Při stejném tempu růstu pokoří průměrná velikost hranici 1 MB už příští rok. V článku se podíváme na další zajímavé výstupy analytické služby HTTP Archive. 

Jak roste velikost webových stránek

Služba HTTP Archive každý měsíc prochází největší stránky na Internetu a shromažďuje statistiky o nich. Poskytuje tak výborný přehled o vývoji webových technologií. Byla spuštěna právě před rokem, a tak už se pomalu stává zajímavým zdrojem pro různá srovnání.

Výstupy z HTTP Archive zaujaly společnost Pingdom, která je známá svými nástroji pro měření výkonu a dostupnosti webových stránek. V tomto článku se pustili do hlubší analýzy velikosti stránek na 1 000 největších webech (podle hodnocení Alexa). Výstupem je tento graf:

Průměrná velikost webových stránek, zdroj: Pingdom.com

Není žádným překvapením, že největší podíl na velikosti mají obrázky. Tvoří více než polovinu datového objemu průměrné webové stránky a podíl se zvětšuje. Podíváme-li se ale na relativní změny jednotlivých typů obsahu:

Relativní nárůst typů dat v objemu webové stránky, zdroj: Pingdom.com

Objem JavaScriptu narostl během roku o téměř 45%. Toto zjištění je potvrzením současného trendu v nasazování stále více dynamických prvků do webových stránek. Je to právě ten důvod, proč je JavaScript nyní hlavní oblastí, na kterou se zaměřuje vývoj webových prohlížečů.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™