Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

14.
NOV

Dedikované servery Coolhousing nyní ještě levnější a s novými službami zdarma

Do kategorie PR článek, serverhosting přidal admin,

Coolhousing logoSpolečnost Coolhousing opět inovuje svou nabídku pronájmu dedikovaných serverů. Dedikované servery nyní pořídíte za nižší cenu, přičemž můžete využít bezplatných doplňkových služeb externího datového úložiště či poštovního serveru zcela zdarma. Coolhousing tak potvrzuje svou pozici mezi špičkovými českými poskytovateli dedikovaných serverů.

Dedikované servery Coolhousing

Zákazníci dedikovaných serverů se již nemusí spoléhat na vlastní zajištění doplňkových služeb, jako je využití externího datového úložiště či poštovního serveru. Dedikované servery Coolhousing jsou nově atraktivní nejen svou cenou, ale rovněž doplňkovými službami, které lze v rámci tarifních programů využívat zcela zdarma. Všichni zákazníci dedikovaných serverů Coolhousing si nově mohou objednat 100GB externí datové úložiště a služby poštovního serveru pro jednu vlastní doménu bez jakéhokoli příplatku.

Základ služby pronájmu dedikovaných serverů společnosti Coolhousing tvoří kvalitní značkové servery společnosti Hewlett-Packard. Nejdostupnějším modelem inovované nabídky je HP Proliant dl120 G6, který poslouží procesorem Intel Core i3-540, 8 GB PC3-10600E-9 operační paměti a dvěma pevnými disky SATA 3G o kapacitě 250 GB. Za 1 790 korun měsíčně při smlouvě na 24 měsíců je v ceně 100Mbps konektivita bez omezení množství přenesených dat a vzdálená správa prostřednictvím HP Lights-Out 100i.

Server HP Proliant dl120 G7 vybavený procesorem Intel Xeon E3-1240 byl v pozici nejvyššího modelu nabídky vystřídán ještě výkonnějším HP Proliant dl165 G7 s dvanáctijádrovým procesorem AMD Opteron 6172 a 16 GB PC3-10600R-9 operační paměti. Dvojici 500GB SATA 3G pevných disků ovládá HW RAID řadič HP P410/256. Měsíční poplatek za tento stroj, který vyhoví potřebám naprosté většiny těch nejnáročnějších webů, činí 4 320 korun při smlouvě na 24 měsíců. Součástí služby jsou až tři IPv4 adresy, 1Gbps konektivita bez omezení přenesených dat a vzdálená správa prostřednictvím vylepšené technologie Lights-Out HP iLO3.

„V Coolhousingu věříme, že dedikované servery mají i v konkurenci virtualizace a klesajících pořizovacích cen vlastních serverů na trhu své pevné místo,“ odkrývá Karel Umlauf, jednatel společnosti. „Pro větší spokojenost zákazníků neustále aktualizujeme konfigurace nabízených serverů a rozšiřujeme nabídku dostupných doplňkových služeb při nezvýšené ceně. Po skončení dvouleté smlouvy mají naši zákazníci navíc možnost používaný server odkoupit za pouhých 59 korun,“ doplňuje Karel Umlauf.

CoolEMAIL i datové úložiště

Přestože dedikované servery jsou zákazníkům plně k dispozici, mnohé firmy z důvodu spolehlivosti a snížení nákladů na správu vyžadují poštovní servery ve správě poskytovatele, aby případný výpadek serveru nezpůsobil také odříznutí zaměstnanců od e-mailů. Coolhousing odpovídá na tuto poptávku zavedením služby CoolEMAIL

CoolEMAIL nabízí služby mailserveru na vlastní doméně. Jejím zřízením dostanete prostor 10 000 MB pro vaše e-maily a až 7× 10 000 MB pro periodické zálohy. Vytvořit můžete neomezený počet e-mailových schránek při neomezeném počtu subdomén. Samozřejmostí nabídky je provoz schránky fungující jako doménový koš. Pro příjem pošty můžete využít protokolů POP3 i IMAP4 a pro odesílání SMTP, oboje včetně šifrování SSL/TLS. Součástí služby jsou rozhraní pro správu e-mailových účtů, antivir, antispam i webové rozhraní pro přístup k poště využívající IceWarp Merak Webmail. Zákazníkům dedikovaných serverů je tato služba poskytována zcela zdarma.

Vyžadujete-li více diskového prostoru např. pro zálohování, můžete využít externího datového úložiště Coolhousingu, které standardně nabízí tarify až do 10 000 GB prostoru, ještě větší kapacitu lze objednat po dohodě. Storage servery Coolhousingu obsahují enterprise pevné disky v RAID 5 polích řízených hardwarovým řadičem Areca 1680ix. Primární server je automaticky replikován na záložní, který v případě poruchy okamžitě přebírá funkčnost, díky čemuž je zajištěna bezpečnost i dostupnost zákaznických dat.

Nezanedbatelnou součást pronájmu dedikovaného serveru tvoří možnost vzdálené správy. Většinu dedikovaných serverů můžete u Coolhousingu vzdáleně spravovat prostřednictvím odpovídající technologie. V závislosti na konkrétním modelu serveru tak využijete KVM over IP, HP Lights-Out 100i, HP iLO3 či IPMI. Možnost instalace libovolného operačního systému, zajištění licencí pro software společnosti Microsoft či restarty serveru obsluhou datového centra na vyžádání jsou samozřejmostí.

Další informace o nabídce dedikovaných serverů společnosti Coolhousing a doplňkových službách najdete na adrese http://www.coolhousing.net/dedikovane-servery.html

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™