Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

26.
OCT

100 milionů registrovaných .COM domén je na spadnutí

Do kategorie domény, novinky přidal admin,

Nejpoužívanější internetová doména .COM se rychle blíží k prolomení významné hranice. Již brzy překročí počet registrovaných domén 100 milionů.

Při této příležitosti se s vámi podělíme o zajímavé statistiky a grafy. Víte, kdy doména .COM vznikla a jaký podíl má nyní v rámci všech domén nejvyššího řádu? 

 

 Rychlý růst domény .COM

Doména .COM je stejně stará jako Internet sám. V roce 1985 byla uvedena jako součást hierarchického doménového systému (DNS). Jak ukazuje graf vývoje počtu registrovaných .COM domén níže, její popularita začala prudce stoupat s přelomem tisíciletí. Pro toto období se vžilo označení “internetová bublina” díky obrovskému množství nově vznikajících, ale záhy krachujících firem podnikajících na internetu. Doménu nejvyššího řádu .COM má nyní, podle různých statistik, asi 45% ze všech registrovaných domén.

Vývoj počtu registrovaných .COM domén, zdroj: pingdom.com

Aktuální počet registrovaných .COM domén

Počet registrovaných .COM domén se rychle blíží k milníku 100 milionů. Podle statistik sledovaných serverem RegistrarStats byla nedávno pokořena hranice 98 milionů. Stejná statistika uvádí, že nyní je denně nově registrováno více než 80 000 .COM domén. Vývoj po roce 2000 zobrazuje graf níže.

Vývoj počtu registrovaných .COM domén, zdroj: registrarstats.com

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™