Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

19.
OCT

Infografika: srovnání druhů hostingů

Do kategorie co je to, serverhosting, webhosting přidal admin,

Webhosting - hostingy.czJaké druhy hostingu existují? Který z nich je pro můj web nejvhodnější? Odpovědi na tyto otázky jistě někdy hledalo nemálo z nás. V tomto článku vám na jednoduchém příkladě vysvětlíme, jaké druhy hostingů máte k dispozici a který pro vaše potřeby zvolit.

Sdílený webhosting, virtuální privátní server (VPS) nebo dedikovaný server? 

Srovnáváme druhy hostingů

Otřepaná fráze, že obrázek vydá za tisíc slov, platí i pro tento článek. Americký webhostér InMotionHosting vytvořil velmi užitečnou infografiku srovnávající základní druhy hostingů. Použil přitom jednoduchý nápad, přirovnal hosting k bydlení.

Sdílený webhosting = pokoj na koleji

Infografika: druhy hostingů, zdroj: InMotionHosting

Sdílený webhosting si můžete představit jako samostatný pokoj na koleji. Je poměrně levný a dostanete jej zařízený tak, že můžete hned bydlet. Nevýhodou je, že některá zařízení musíte sdílet s ostatními nájemníky (koupelna, kuchyně). Problém může nastat ve výjimečných případech, například pokud se někteří z nich rozhodnou uspořádat večírek (náhle vzroste provoz). Na chodbách bude najednou plno a uvařit si večeři vám zabere mnohem více času. Na vše ale dohlíží správce budovy, který se s problémovými nájemníky umí vypořádat.

Virtuální privátní server (VPS) = bytový dům

Virtuální privátní server (VPS) je jako byt v bytovém domě. Oproti koleji je větší a více samostatný, ale ve výchozím stavu méně zařízený. Můžete si jej ale snadno a do velké míry vybavit (nakonfigurovat) jak potřebujete. Od ostatních bytů vás dělí silné stěny, a tak o tom že si některý z nich uspořádal večírek ani nemusíte vědět. Stále však sdílíte například společnou chodbu (konektivita).

Dedikovaný server = samostatný dům

Dedikovaný server je jako celý vlastní dům. Je úplně samostatný, ale dostanete jej nezařízený. Výhodou je, že si v něm můžete dělat téměř jakékoli úpravy. Můžete také pořádat bouřlivé večírky jak jen chcete, limitem je pouze kapacita domu (pozor však na policii, zákony dodržovat musíte stále).

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™