Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

5.
OCT

Proč hostovat v cloudu? 5 dobrých důvodů

Do kategorie co je to, webhosting přidal admin,

Cloud hostingem se kromě zavedených velkých  poskytovatelů (Amazon, Rackspace) začíná zabývat čím dál více menších a lokálních webhostérů, výjimkou není ani Česká republika. Trend se zdá být jasný, všichni směřují do cloudu.

Proč byste o hostování v cloudu měli přemýšlet i vy? Přinášíme 5 dobrých důvodů. 

Co je cloud hosting

Pojem cloud jistě není potřeba našim čtenářům podrobně vysvětlovat. O cloud hostingu se toho již také napsalo mnoho, zájemci o úvod do problematiky mohou začít například výborným článkem Martina Malého na webu Root. Hostování v cloudu je vhodné zejména pro ty, jejichž weby pracují s velkým množstvím dat nebo očekávají velkou návštěvnost, ale nárazově.

5 důvodů pro cloud hosting

 1. Efektivita

  Cloud hosting má nejlepší poměr výkon/náklady protože v každé chvíli platíte jen za to, co skutečně využíváte.
 2. Škálovatelnost

  Potřebujete vyšší výkon nebo diskovou kapacitu? S cloud hostingem je to otázka několika minut. Stejně pohodlně je možné škálovat i dolů. Typickým využitím může být například vánoční sezóna.
 3. Rychlý deployment

  Spuštění a nastavení nového serveru je s cloud hostingem velmi snadné. Jednotlivé servery můžete také podle potřeby okamžitě spouštět a vypínat, platíte přitom jen za skutečně spotřebovaný výkon.
 4. Nižší persoální náklady

  Cloud hosting šetří vaše peníze tím, že o server se nemusíte fyzicky vůbec starat. Správa probíhá kompletně na dálku s využitím vestavěných nástrojů.
 5. Bezpečnost

  V případě problémů s fyzickým serverem je snadné přesunout rychle váš virtuální stroj jinam. Větší webhostéři mají obvykle servery v několika lokalitách a nabízejí nástroje pro automatickou obnovu.

 

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™