Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

17.
AUG

Co přinesla letošní konference HostingCon 2011?

Do kategorie novinky, serverhosting, webhosting přidal admin,

HostingCon je největší světová konference svého druhu. Letos se v americkém San Diegu konal již sedmý ročník. Akci navštívilo ve dnech 8. – 10.8.2011 více než 1 800 profesionálů z celého světa. Celé 3 dny byly nabité zajímavými přednáškami, jak můžete vidět na programu konference.

Materiály z jednotlivých přednášek by se na oficiálním webu měly brzy objevit. My vám zatím přinášíme stručné shrnutí pohledem jednoho z účastníků.

Současné trendy v oblasti hostingu

William Toll shrnuje ve svém výborném článku poznatky a dojmy z letošní konference HostingCon. Celý příspěvek si můžete přečíst zde, my se v krátkosti zaměříme na to nejzajímavější:

Sdílený hosting

Světoví poskytovatelé sdíleného hostingu reagují na situaci na trhu rozšiřováním portfolia služeb. Stále více firem nasazuje jednoduché, uživatelsky přívětivé nástroje pro rychlou tvorbu webu přímo v prohlížeči (website builder). Webhostéři také intenzivně navazují spolupráci s agenturami poskytujícími služby v oblastech SEO, SEM a ecommerce s cílem získat nové zákazníky.

VPS hosting, managed a dedikované servery

I v době masivního růstu cloudových řešení se “tradičnímu” serverhostingu daří velmi dobře. Z údajů analytické společnosti T1R vyplývá, že oblast dedikovaných serverů roste o 5% ročně, managed servery dokonce o 20% ročně. Také v oblasti serverhostingu je trendem rozšiřování podpůrných služeb, vede posilování bezpečnosti a vylepšené zálohování.

Budoucnost je v cloudu

Není žádným překvapením, že největší pozornosti se těší cloud. Velcí hráči v oboru (Microsoft, VMware, Citrix a další) ve svých přednáškách představovali své vize o budoucnosti oboru. Stále je tu ale mnoho firem, pro něž by byl přechod na cloudové řešení příliš drahý nebo komplikovaný. Této příležitosti se chopily firmy jako SoftLayer nebo Rackspace nabízející tradiční hostingové služby, ale běžící v cloudu.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™