Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

27.
JUL

Co je a jak funguje SEO hosting?

Do kategorie co je to, webhosting přidal admin,

Co znamená zkratka SEO jistě nemusíme našim čtenářům vysvětlovat. Každý, kdo jen zavadil o oblast tvorby a správy webových stránek o SEO nemohl neslyšet. Proč píšeme o SEO na blogu zaměřeném na hostingové služby? Kvůli na českém trhu málo známé službě, neoficiálně nazývané “SEO hosting” .

Zajímá vás, co je podstatou SEO hostingu? Chcete vědět, jak vám může tato služba pomoci? Čtěte dále.

Co je SEO hosting

Jde o specifický typ multihostingu, přímo určený pro umístění velkého množství malých informačních webů – tzv. minisites. Od běžného multihostingu se liší tím, že každá z domén je hostována na jiné IP adrese. Toho je většinou docíleno rozmístěním na různé serverovny.

Jak jistě víte, tvorba velkého množství minisites a jejich vzájemné provázání odkazy je v oboru SEO velmi populární činností. Protože ale nejde o přirozenou cestou vzniklé odkazy, internetové vyhledávače se je v zájmu neustálého zvyšování kvality a relevance výsledků snaží odhalit. Známé jsou například obranné mechanismy, jež penalizují stránky hostované na stejné IP adrese nebo podsíti. SEO hosting proto nabízí snadnou cestu, jak se této penalizaci vyhnout.

Pro koho je SEO hosting

SEO hosting má smysl zejména pro ty, kteří provozují velké množství (desítky až stovky) rozsahem malých informačních stránek – tzv. minisites. Kromě přínosu pro SEO získáte výhodu také v podobě správy jednotlivých webů z jednoho účtu.

Kde získat SEO hosting

Na českém trhu je SEO hosting pojem téměř neznámý. Díky převaze Seznamu, který není při posuzování zpětných odkazů tak přísný, byla zatím potřeba specializovaného SEO hostingu minimální. S tím, jak Google získává na popularitě, se první hostingy tohoto typu začínají objevovat už i u nás.

Ve světě je tomu jinak, působí zde nespočet firem nabízejících tyto hostingové programy. Nejvíce rozšířený je SEO hosting v Americe a západní Evropě. Hostování jedné domény vyjde při koupi větších balíčků  i na méně než 1 dolar měsíčně.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™