Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

20.
JUL

Jak vytěžit maximum z doménového jména?

Do kategorie domény, Návody přidal admin,

Výběrem vhodného doménového jména se jistě zabývalo mnoho z našich čtenářů. Ne každý si ale uvědomuje, jak silným nástrojem pro vlastní prezentaci dobře zvolená internetová doména je. V tomto článku zmíníme několik užitečným tipů, jak doménové jméno na internetu efektivně prezentovat.

Použijte doménu v logu

Používáte vaše doménové jméno jako značku? Nezapomeňte to v logu zdůraznit. Návštěvníci si logo spojí s adresou vašeho webu a vy tak budete těžit z přímé návštěvnosti.

Propagujte doménu v textu

Je velký rozdíl v tom, jakým způsobem uvádíte doménové jméno v textu. Zde je několik dobrých rad, jak zvýšit viditelnost domény, pokud ji použijete v textu:

  • Lépe vynikne bezpatkový font
  • Nepoužívejte “http://www.”
  • Použijte velké písmena na začátku slov

Pozornost návštěvníka vašeho webu  mnohem lépe připoutá doménové jméno napsané ve tvaru AkcniLetenky.cz než http://www.akcniletenky.cz.

Buďte konzistentní

Pro základní členění obsahu používejte buď subdomény nebo adresáře, a to nejlépe jednoslovné. Nikdy nekombinujte obojí. Pokud se rozhodnete pro adresáře, zvolte si také zda použijete prefix www. Toto pak dodržujte kdykoli budete na web odkazovat.

Využijte doménu i pro e-mail

Také e-mailová adresa je nástrojem pro propagaci vaší značky. Pokud jste zvyklí používat například GMail, můžete jednoduše nastavit přeposílání pošty nebo celou doménu přihlásit do Google Apps. Nastavte si ve vašem e-mailovém klientovi také automatický podpis obsahující kontaktní informace.

Nezapomeňte na Facebook a Twitter

Založte si stránku na Facebooku a profil na Twitteru. Obojí nezabere víc než pár minut a získáte další kanál jak rozšířit povědomí o vaší značce. U obou služeb máte možnost v popisu uvést URL.

Přeloženo z anglického originálu How To Market Your Domain Name To Get More Visitors

Další články k tématu

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™