Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

17.
JUN

Byl světový den IPv6 úspěšný?

Do kategorie bezpečnost, domény, novinky, statistika přidal admin,

IP adresa 6Pokud se jen trošku pohybujete na internetu, nemohla vám uniknout skutečnost, že minulý týden proběhl Světový den IPv6, o kterém jsme podrobně informovali v našem článku Co čekat zítra na Světový den Ipv6?. Dnes, s týdenním odstupem, se v krátkosti podíváme na to, co tato celosvětová akce na podporu protokolu IPv6 přinesla.

Extrémní scénáře, které přinášela některá média, se dle očekávání nenaplnily a celých 24 hodin, po které oficiálně Světový den IPv6 probíhal, nenastaly žádné vetší technické problémy. Na druhou stranu je potřeba říci, že se této události věnovala zahraniční média mnohem více před samotnou akcí, než po ní. Důvody jsou nasnadě. Žádný katastrofický scénář se nenaplnil a i přes 400 zapojených subjektů (včetně společností jako je Google, Facebook, či Yahoo!) nedošlo k nějakému výraznému nárustu rozšíření nového adresní protokolu.

I přes to, že to byla nejviditelnější akce, která měla motivovat poskytovatele a provozovatele k vyzkoušení a otestování IPv6, nemyslím si, že by přinesla nějaký zásadní zlom v přechodu ze staršího protokolu IPv4.

Světový den IPv6 v ČR

Podle zpráv CZ.NIC byla Česká republika v mezinárodním srovnání velmi úspěšná. Především zásluhou společností ACTIVE 24 a Seznam.cz, které světový den IPv6 aktivně podporovaly, byla překonána 10 % hranice domén, které jsou v ČR přístupné přes IPv6. Dalšími webhostéry, kteří na tom měli zásluhu, jsou například Savana, Banán, Hosting90, BlueBoard , Český webhosting nebo Wedos.

Pokud vás zajímají konkrétní statistiky, mohu doporučit článek Pavla Satrapy, ve kterém podrobně popisuje průběh celé události, případně blog CZ.NIC

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™