Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

7.
JUN

Co čekat zítra na Světový den IPv6?

Do kategorie bezpečnost, novinky přidal admin,

World IPv6 DayMnozí z vás již v médiích zaregistrovali, že na zítra, tj. 8. června 2011, je vyhlášena velká akce na podporu IPv6, označována jako Světový den IPv6. Celá událost bude probíhat pod hlavičkou neziskové organizace The Internet Society (ISOC) a za účasti většiny velkých internetových hráčů, jako je Google, Facebook, Yahoo nebo Cisco. Celkem se k této iniciativě hlásí přes 400 internetových společností.

Proč má IPv6 světový den?

Přestože starší typ IP adres (IPv4) teoreticky došel na začátku tohoto roku, tempo rozšiřování jeho nástupce rozhodně není nějak závratné. Proto vznikla iniciativa Světový den IPv6, která má za úkol větší osvětu v této oblasti a také motivování zainteresovaných skupin, jako jsou poskytovatelé připojení, výrobci hardwaru, internetové firmy a samozřejmě uživatelé.

Co se stane 8. června 2011?

Zmiňované společnosti, které se k tomu projektu připojí, na 24 hodin nastaví své servery i pro protokol IPv6. Pokud jste uživatel a máte IPv6 aktivní, připojíte se na stránky poskytovatelů právě přes tento protokol. Pokud IPv6 aktivní nemáte, nic se neděje. Jednoduše poběžíte na IPv4. Detailně o tom, jaké budou důsledky pro poskytovatele obsahu a další subjekty, podrobně popisuje Pavel Santra na Lupě.

Světový den IPv6 v ČR

Z českých společnosti se do této akce zapojí Seznam.cz, který pro protokol IPv6 zpřístupní čtyři své největší portály (mapy.cz, novinky.cz, super.cz a firmy.cz). Z webhostérů je to například společnost ACTIVE 24, která nabídla slevu 50% pro všechny, kteří si hosting objednají přes IPv6. Takže ani Česká republika nezůstává pozadu a uvidíme, jak bude celá akce úspěšná a zda se rozšiřování IPv6 zase o něco posune.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™