Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

25.
MAY

5 způsobů jak vydělat na vašem blogu

Do kategorie Návody, ostatní přidal admin,

blog logoMáte svůj blog, baví vás na něj psát, ale bere vám to spoustu času a přemýšlíte, jak byste mohli váš blog nechat vydělávat? Přestože většina blogerů píše z jiných důvodu, než kvůli zisku, jistě je někdy napadlo, zda by si tím, co je baví, nemohli zároveň přivydělat a přinejmenším zaplatit hosting, případně další náklady.

Není samozřejmě možné, aby vám blog vydělával po dvou publikovaných článcích a 14 dnech provozu, ale čím vyšší návštěvnost, pověst a autoritu máte, tím to jde samozřejmě snadněji. Pokud se ale rozhodnete pro nějakou formou monetizace vašeho blogu, musíte počítat s tím, že je docela dost možné, že tím odradíte některé z vašich čtenářů. Pokud přesto chcete vyzkoušet některou z možností, jak blogováním získat nějaké peníze, zde je 5 tipů, jak na to.

 1. AdSense

 2. Jedna z nejjednoduších a nejvhodnější možností prodeje reklamy. Provozuje ji Google, od kterého po přihlášení do systému obdržíte kód, který vložíte na své stránky a můžete začít vesel vydělávat. Jde převážně o textovou reklamu a Google vám platí za proklik (PPC), to znamená, že dostanete peníze v okamžiku, kdy někdo z vašich návštěvníků klikne na reklamní inzerát.

 3. Bannerová reklama

 4. Vhodnější pro velké a známe blogy s kvalitní autoritou. Můžete bannerové pozice nabídnout agentuře, která pro ně najde konkrétní zájemce, nebo je můžete zkusit prodávat sami. Většinou se platí za počet zobrazení (CPM).

 5. Affiliate programy

 6. V ČR známější jako partnerské programy. Celá řada společností (např. webhostingy, eshopy, vyhledávače letenek, apod.) nabízí možnost podílet se na zisku z nakupujícího zákazníka. Princip je jednoduchý. Zaregistrujete se, dostanete unikátní kód, který následně nasadíte na vaše stránky (může jít o odkaz, bannerovou reklamu, textovou, záleží jen na vás). Z každého zákazníka, který přes tento odkaz příjde na stránky společnosti a zakoupí si službu nebo zboží, získáte určitou provizi. Nejde o tak rozšířenou službu jako například AdSense, ale pro některý typ blogů může být výhodnější.

 7. PR články

 8. Placené reklamní články jsou možností, která vám patrně odradí nejvíce čtenářů, ale pokud máte známý a navštěvovaný blog, můžete na nich celkem jednoduše vydělávat. Nejjednoduší způsob je zaregistrovat se do systému, kde vám budou chodit automaticky poptávky, případně se pokusit nabízet PR články sám. Vždy by ale měl být článek jasně označeny a ve vztahu k čtenářům je také lepší, pokud budete transparentně uvádět, že je to placený PR článek.

 9. Propagujte sebe

 10. Tato možnost neposkytuje přímý výdělek, ale v případě, že pracujete např. na volné noze, nebo nabízíte nějaké služby, může vám propagace vaši osoby pomoci k zviditelnění, získání větší důvěry a následně i zákazníků.

Toto je pět nejčastějších způsobu a existují i další, které nejsou tak rozšířené, takže je uvádím jen ve zkratce:

 • Prodávejte tvíty na svém Twitter účtu
 • Ze svých příspěvků udělejte knihu, nebo zpoplatněný ebook
 • Přidejte možnost zaslání dobrovolné příspěvku “donate”
 • Prodejte celý blog

A co vy, jaké jsou vaše zkušenosti s výdělkem na blogu? Podělte se o ně do komentářů pod článkem.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™