Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

19.
MAY

Střípky ze světa hostingu a domén #7

Do kategorie domény, novinky, střípky přidal admin,

Novinky hosting a doményPo delší pauze tu pro vás máme další díl našich střípků ze světa hostingu a domén, ve kterém přinášíme ty nejdůležitější a nejzajímavější informace, které se za poslední dny objevily nejen na českém internetu.

■ Již za tři týdny proběhne oficiální Světový den IPv6, který pořádá mezinárodní nezisková organizace Internet Society (ISOC), za podpory velkých internetových hráčů, jako je Google, Facebook či Yahoo. Ti 8. června na 24 hodin zpřístupní svoje servery pro IPv6. Více informací, co se přesně tento den stane, se můžete dočíst na serveru Lupa.

■ Po schválení “dospělácké domény” .xxx ji do své nabídky zařazují první registrátoři. Jako první svoji nabídku zveřejnil DomainDiscount24.com, kde se po předregistracích pro držitele ochranných známek, dostane postupně na všechny zájemce o tuto doménu. Cena je pak nastavena relativně vysoko a to na 110 EUR (včetně VAT). Avšak podle českého akreditovaného registrátora Subreg.cz by se cena na českém trhu měla pohybovat pod hranicí 100 USD za registraci.

Český hosting se připojil k celé řadě dalších českých webhostérů a uvedl do pilotního provozu svůj vlastní provizní systém. Podle počtu zákazníků, které přivedete, se provize pohybují od 300 do 500Kč. Více informací najdete na provize.cesky-hosting.cz.

■ A na konec jedna aktualita z trochu jiného odvětví, které se ale týká internetového podnikání a domén. V českých kinech měl totiž premiéru film Tomáše Řehořka o českém podnikateli, který zbohatl na obchodu s doménami, Czech Mad Man.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™