Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

13.
MAY

Penetrace internetu ve střední a východní Evropě

Do kategorie novinky, statistika přidal admin,

penetrace internetu v CRPokud vás zajímá, jak je na tom Česká republika v porovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy z pohledu rozšíření internetu, určitě vás bude zajímat následující statistika. Ta totiž srovnává penetraci internetu u 15 vybraných zemí v regionu CEE (Central and Eastern Europe) v rámci 5 věkových skupin. A jak si stojíme v konkurenci ostatních?

Jak si vede ČR?

Přestože by se mohlo někomu zdá, že je ČR “Zemí internetovou”, v porovnání s ostatními zeměmi rozhodně nejsme žádný leader. V celkových číslech, bez rozlišení věku, jsme na 4. místě s 58% online obyvateli, avšak celých 13% za vedoucím Estonsko. Celkově můžeme říci, že jsou na tom Baltské země velice dobře.

Českou republiku táhne starší generace

Zajímavější statistiky dostaneme, pokud se podíváme na jednotlivé segmenty, rozdělené podle věku. Je zajímavé, že si velice dobře vedeme v segmentu 45+. Naopak podíl mladších věkové skupiny (15-24) v našem případě tvoří jen 22% a to je bezkonkurenčně nejhorší číslo ze všech 15 sledovaných zemí.

Rozhodně by bylo zajímavé zjistit, jak bychom si vedli v porovnání s našimi západními sousedy. To bychom jisto jistě byli na chvostu žebříčku.

Celou statistiku, která je dílem společnosti Gemius a IAB Europe, si můžete prohlédnout v této přehledné grafice:

(klikněte pro zvětšení)
Penetrace internetu v české republice

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™