Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

4.
MAY

Zkušenosti s výpadkem cloudu Amazon AWS

Do kategorie bezpečnost, webhosting přidal admin,

cloud amazonPokud se jen trochu pohybujete na internetu, určitě vám nemohlo uniknout slovo cloud. V dnešní době se skloňuje snad ve všech možných pádech a přináší sebou různé pohledy a názory. Od těch přehnaně optimistických, přes realistické, až po ty pesimistické. Jak je to ale ve skutečnosti a jaké jsou reálné zkušenosti s hostováním u jednoho z největších poskytovatelů cloudového řešení, společnosti Amazon a jeho služby AWS (Amazon Web Services)?

Co všechno Amazon AWS umí a jak se používá, jste si mohli poslechnout na přednášce Lukáše Nevosáda na letošním Barcampu ve Vsetíně, nebo si přednášku „Přednáška o cloud hostingu na Barcampu“ pustit online. V této přednášce shrnul naše zkušenosti s přechodem na cloudové řešení a případné výhody a nevýhody, které sebou cloud přináší.

Co je ale mnohem zajímavější, tak je situace, kdy se dostane na lámání chleba a těmi jsou výpadky. Přesně toto se Amazonu stalo v předešlých dnech a následoval několikadenní výpadek. Co se přesně stalo, jak dopadly naše servery a je cloud opravdu nejlepší řešení pro vaše data ? To všechno si můžete přečíst v dnešním článku Lukáše Nevosáda na Lupě, s titulkem Když praskne mrak, je po cloudu.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™