Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

17.
MAR

DNSSEC Validátor

Do kategorie bezpečnost, domény, novinky přidal admin,

DNSSEC validatorProtože byla technologie DNSSEC v posledních týdnech a měsících hojně skloňována, narazili jsme na zajímavý doplněk, který by se mohl hodit všem uživatelům prohlížeče Firefox, kteří chtějí být informování o tom, zda je doména, na které se právě nacházejí, zabezpečena právě touto modernější variantou standárdní technologie DNS.

Co je DNSSEC?

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions ) je pokročilejší forma systému DNS (Domain Name System), která zajištuje bezpečnější přenos dat. Oproti staršímu systému DNS chrání uživatele před různými podvrženými stránkami, změnou údajů, apod. Jak jsme na blogu psali před nedávnem, tak touto technologií byla již zabezpečena více jak šestina českého internetu. A počet takto chráněných domén stále narůstá.

Co je DNSSEC Validátor

Jedná se o doplňek pro prohlížeš Firefox, který vám umožní ověřit, zda se nacházíte na doméně v systému DNSSEC a tím je zaručena bezpečnost dat, které vám jsou prezentovány. Doplněk z dílen laboratoří CZ.NIC, se navíc v poslední aktualizaci dočkal výrazného vylepšení. Instalace je velice jednoduchá a její podrobný návod najdete na stránkách dnssec-validator.cz.

Více o technologii DNSSEC se můžete dočíst v našich dalších článcích:

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™