Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

15.
MAR

Střípky ze světa hostingu a domén #6

Do kategorie domény, ostatní, statistika, střípky přidal admin,

Novinky hosting a domény■ Po rozdělení všech volný bloků IPv4 se zdá, že se pozornost správců adres konečně začala soustředit na IPv6. Podle počtu alokací se stal únor rekordním měsícem v zájmu o IP adresy verze 6. Alokace jsou samozřejmě jen první krok, ale vypadá to, že se v oblasti zavádění IPv6 hnuly ledy a podobný vývoj se dá očekávat i v dalších měsících. Vývoj alokací můžete vidět na grafu (zdroj: blog.nic.cz)

Alokace IPv6


Zajímavou studii s názvem Země internetová, si nechala u společnosti Boston Consulting Group vytvořit společnost Google. Jde o přehled dat, která mapují český internet. A data jsou to poměrně zajímavá. Například internetová ekonomika tvoří 3,6% HDP v ČR, nebo internet zajišťuje v ČR cca 25 000 pracovních míst. Součástí přehledu jsou i zajímavé případové studie. Základní čísla najdete i v krátkém promo videu:

■ Daniel Dočekal na jeho stránkách pooh.cz upozornil na celkem zajímavý nástroj. Jmenuje se Domain Tag Cloud a umí vytvářet tag cloud ze slov, která jsou registrována na doménách .com a .net. Statistiky jsou podle tvůrců skoro v reálném čase a můžete si je zpětně vyfiltrovat až do 24 hodin. Nástroj se vám může hodit například v případě, že se chcete inspirovat na název vaší domény, nebo se jednoduše podívat, jaká slova (a slovní spojení) jsou zrovna v kurzu.

Domain Tag Cloud

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™