Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

23.
FEB

Aktualita: Kapusta.cz hacknuta a následně prodána

Do kategorie bezpečnost, novinky, webhosting přidal admin,

Kapusta.cz logoJiž nějakou dobu se objevovaly problémy u poskytovatele webhostingu, společnosti Kapusta.cz, za kterou stojí Michal Jeník. Vše vyvrcholilo hackerským útokem na stránky kinotip.cz, který byl hostován právě společností Kapusta.cz. Po tomto incidentu byly odstaveny i další hostované stránky a ve výsledku přišlo o své data desítky společností a jednotlivců. Podle vyjádření pana Jeníka byl důvodem útok neznámého hackera, který smazal zálohy na jejich serveru.

Podle nejnovějších informací společnost Kapusta.cz převzala firma xHosting.cz, za kterou stojí Tomáš Vítovec. Podle jeho vyjádření se budou snažit maximálním možným způsobem obnovit data a převzít stávající zákazníky. Jak se jim to s pošramocenou značkou podaří, uvidíme.

Co je opravdu zarážející, je přístup Michala Jeníka, který situaci absolutně nezvládl a jasně ukázal, jak se webhosting dělat nemá. Druhou věcí je částečná naivita zákazníků, kteří by pro své stránky měli vybírat ověřené služby a společnosti, za kterými stojí kvalitní zázemí a profesionální přístup.

Posledním ponaučení je síla sociálních sítích v dnešní době. Pokud jste osoba, která stojí za nějakou službou, určitě se na Facebooku neprezentujte statusem „jdu chlastat! a nasrat“ (viz článek na blog.bloxxter.cz). Michal Jeník bude mít dohledatelný internetový vroubek napořád a k tomu ještě nějakou tu hromadnou žalobu na krku.

AKTUALIZACE 11:30 23.2.2011

Vyjádření nám k převodu hostingu Kapusta.cz poskytl Tomáš Vítovec z xHosting.cz, podle kterého nejdříve zprovozní emaily a postupně pak ostatní data. Jako poslední příjde na řadu administrace a FTP. Přestože přebrali hosting bez záloh a po útoku s rozpadlými RAIDY, snaží se maximálním možným způsobem urychlit obnovu.

Tomáš také prozradil, že to se záchranou hostingu myslí vážně a chtějí navázat na svojé bohaté zkušenosti s poskytováním webhostingu s certifikátem kvality ISO. Drříme palce!

O celé kauze informovala i televize Prima:

Zdroj: blog.bloxxter.cz

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™