Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

17.
FEB

Střípky ze světa hostingu a domén #5

Do kategorie domény, novinky, statistika, střípky přidal admin,

Novinky hosting a domény

■ Další potvrzení toho, že to s diakritikou v doménových názvech nebude zase tak žhavé. Po velkém boomu, kdy bylo na konci roku 2009 umožněno registrovat .EU domény s diakritikou, a firmy a jednotlivci tak hromadně tyto domény registrovali, přišlo po roce vystřízlivění. Podle registrátora domén Zoner Software nebyly domény prodlouženy ve skoro 40% případů. Zdroj: Živě.cz

■ Asi všichni uživatelé internetu zaznamenali zprávu o tom, že došly IP adresy verze 4. Informovaly o tom snad všechny významné servery, někde dokonce katastrofickými titulky. Co se tedy přesně v lednu stalo? Podle předpokladu byly přiděleny poslední volné bloky IPv4. Podle dřívějších odhadů se tak mělo stát až v delším časovém horizontu, ale míra alokace v prosinci a především v lednu znamenala, že se datum vyčerpání IPv4 uspíšilo. Největším tahounem byl jako vždy region na východ od nás. Asie spolu s pacifickou oblastí. A co to bude znamenat dál? Hezky to shrnuje Daniel Dočekal ve své úvaze o příchodu IPv6.


Zdroj: blog.nic.cz

■ Server BuzzMag uveřejnil 52 internetových čísel roku 2010, které vycházejí z dat společnosti Royal Pingdom. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější, které vypovídají o rozsahu a používání internetu. A čísla jsou to opravdu ohromná:

  • V roce 2010 bylo posláno 107 bilionů emailů (z toho cca 89,1% tvořil spam)
  • Na konci roku 2010 bylo 88.8 milionu webových stránek na doméně .COM
  • V červnu 2010 měl internet celosvětově 1,97 miliardy uživatelů. Teď je to odhadem přes 2 miliardy
  • Facebook se překročil hranici 600 milionu uživatelů
  • Na internetu bylo 152 milionu blogů podle sledování BlogPulse
  • Každou minutu bylo na YouTube nahráno 35 hodin videa
  • Každý den pak uživatelé jen na YouTube shlédli 2 miliardy videí

■ Společnost Econsultancy publikovala studii, která sleduje, co nejvíce vede uživatele k navštívení webové stránky. Na plné čáře vyhrává podvědomí o značce (46%), naopak sociální média přispívají jen třemi procenty. Další faktory najde v tabulce, případně přímo na stránkách econsultancy.com.


Zdroj: econsultancy.com

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™