Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

3.
FEB

Mini rozhovor s ONEbit o sociálních sítích

Do kategorie ostatní, rozhovor, webhosting přidal admin,

ONEbit hostingy.czSociální sítě táhnou. O tom jsme se přesvědčili nedávno, kdy jsme publikovali srovnání, jak si čeští webhostéři vedou v sociálních sítích. Proto jsme se rozhodli na toto srovnání navázat a přinést vám krátké rozhovory s těmi webhostéry, kteří se v oblasti sociálních médií pohybují a tento způsob komunikace a propagace aktivně využívají. Jako první nám svoje odpovědi poskytl jednatel společnosti ONEsolution s.r.o, (kam spadá ONEbit) Petr Benešovský.

Jaké sociální sítě využíváte pro svoji propagaci a které z nich jsou pro vás nejzajímavější?

Nejen pro propagaci, ale i z důvodu navázání užší vazby s našimi klienty, používáme primárně Facebook. Dále určitě stojí za zmínku LinkedIn a Twitter.

Jaké jsou pro vás hlavní důvody a přínosy toho, že se prezentujete na sociálních sítích?

Hlavním důvodem je jednoznačně rozmach sociálních sítí v posledních letech. Lidé si zvykli na komunikaci tímto způsobem a to nejen mezi sebou, ale prezentují např. svou náklonnost k určitému výrobku, značce či službě. Přínosem je právě vytvoření vazby klienta na firmu (značku) a obráceně.

Sociální sítě však nejsou jedinou cestou budování vazby klientů (i potenciálních) s naší společností. Aktivně jsme se například účastnili workshopu v rámci projektu Lumírova tříska, jsme v kontaktu s VŠ fakultami, pořádáme odborné přednášky atd.

Berete sociální média jako plnohodnotný formát reklamy, nebo jde stále o okrajovou záležitost v porovnání s bannery, PR, atd?

V reklamě, kterou nabízejí sociální sítě, je ukryt velký potenciál spočívající v přesném zacílení na požadovanou skupinu lidí. Vzhledem k tomu, že lidé tyto sítě používají především k zábavě a nechtějí být obtěžováni např. reklamními bannery, je třeba k otázce reklamy přistupovat velmi obezřetně. I z tohoto důvodu se snažíme sociální sítě využívat převážně jako nástroj komunikace, nikoliv prvořadě pro reklamní účely.

Děkujeme Petrovi Benešovskému za jeho odpovědi a příště se můžete těšit na odpovědi Františka Grunta, ze společnosti Active24, která je jednou z nejaktivnějších hostingových firem na sociálních sítích.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™