Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

25.
JAN

Webhostingy v sociálních sítích

Do kategorie ostatní, statistika přidal admin,

Sociální sítě a webhostingO tom že sociální sítě jsou jednoduše v kurzu asi netřeba nikoho přesvědčovat. Tento rychle se rozvíjející prostor je ideálním místem pro propagaci firem nejenom z IT oblastí. Proto jsme se podívali blíže na to, jak k sociálním sítím přistupují webhostingové společnosti, kterým by měl být internetový prostor druhým domovem. Použili jsme seznam firem z našeho přehledu webhostingu a zjišťovali, zda se nějakou formou prezentují na dvou nejvýznamějších sociálních sítích v ČR. Poněkud překvapivé bylo zjištění, že z celkem 27 webhostingových společnosti má svůj profil alespoň na Facebooku či Twitteru jen 14 firem. Na obou sítích se prezentuje dokonce jen 9 webhostérů. Pojďme se podívat na tyto dvě média podrobněji:

Facebook

Největší sociální síť na světě asi netřeba představovat. A jak k ní přistupují čeští webhostéři? Podle oficiálních údajů by měl mít Facebooku v ČR kolem 3 milionů uživatelů, ale reálné číslo (pokud nepočítáme falešné, reklamní, podvodné a další profily) je mnohem nižší. Přesto je to obrovská cílová skupina, kterou je možné oslovit.

Většina webhostérů má dobře zvládnuté stránky, které (kromě společnosti Ebola.cz) víc či méně často využívají. Většinou také komunikují a nebojí se publikovat něco ze zákulisí společnosti, což je mnohdy velice zajímavé a dodává to na důvěryhodnosti, když zákazník za firmou vidí reálnou kancelář/osobu/datacentrum atd.

Jak si vedou čeští webhostéři na Facebooku?

Podle počtu fanoušků vede společnost Blueboard, která se však na Facebooku neprezentuje jen jako webhostingová firma, ale se svoji kompletní nabídkou služeb pod hlavičkou Blueboard. Druhá je firma WEDOS, která ovšem možná trošku nešťastně začala nejdříve propagovat jen vlastní datacentrum, o kterém jsme psali v článku Jak se staví datacentrum – „reality show“ a vlastní webhostingové služby si tak na Facebook vůbec nenašly cestu. Většina webhostérů má jinak stránky dobře zvládnuté, bez větších nešvarů. Stránky by ale neměly být v podobě, jak ji prezentuje Savana, které používá zeď jen jako automatickou vývěsku svých poznámek.

Twitter

V dnešní době je Twitter druhou nejvýznamnější sociální sítí po Facebooku. Přestože v ČR nemá zdaleka takový počet uživatelů jako Facebook, používá ji cílová skupina, která by mohla být pro webhostingové firmy velmi zajímavá. Uživatelé jsou především lidé z IT oborů, navíc je zde velmi silná komunita tzv. opion leaderů. Což jednoduše znamená, že pokud se o vás zmíní (nejlépe v dobrém duchu) uživatel, který má 2000 followerů, je to ten nejlepší způsob reklamy a propagace.

Jak si vedou čeští webhostéři na Twitteru?

Na počet followerů jasně vede Active24, které sleduje přes 400 uživatelů. Twitter, kromě sdílení článků pro svůj blog, používají také pro komunikaci. Chytře také využívají RT zmínek o svém účtu. Dobré Twitter účty má také Blueboard, FORPSI, IGNUM a Český hosting, který však moc často nepublikuje. Naopak například GIGASERVER twitter bere opravdu strojově, stejně tak Savana.

Přehled a odkazy na jednotlivé profily najdete v tabulce:
AKTUALIZOVÁNO 26.1.2011 8:00 – přidány společnosti Flyweb.cz, Station.cz a profitux.cz
[table "13" not found /]

+ Zde je seznam společností, u kterých jsme jejich profily nenašli: AeroHosting, Bezobav.cz, HostingSolutions.cz, Levny-hosting.cz (Nethost), Neomezený-webhosting.cz, OnlineHosting.CZ, Otoman, Stable.cz, Web4U, WebDum.com, Webhosting C4, xHosting.cz, webprostor.eu. Pokud se pleteme a našemu oku zůstaly jen skryty, dejte nám vědět a mi je samozřejmě doplníme.

Tento krátký přehled rozšíříme rozhovory s webhostéry, kterých se zeptáme na to, co pro ně sociální sítě znamenají a zda v nich vidí nějaký přínos, případně naopak negativa. První rozhovor se společnosti ONEbit připravujeme na příští týden.

A jaký je váš názor? Sledujete vašeho poskytovatele webhostingu na Facebooku či Twitteru a je to pro vás kritérium, ke kterému přihlížíte?


Server Hostingy.cz a tento blog můžete sledovat na Facebookové stránce Hostingy nebo na Twitteru @Hostingy

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™