Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

21.
JAN

Velké srovnání cen domén

Do kategorie domény, statistika, webhosting přidal admin,

srovnání cen doménJe to více než čtvrt roku, kdy jsme vám přinesli naše první srovnání cen hostovaných domén u významných českých webhostérů. A protože jsme také slíbili, že podobný přehled budeme přinášet co tři měsíce, máme tu pro vás aktuální verzi srovnání.

Jak vybíráme?

Abychom nevybírali jen tak nahodile, vybrali jsme všechny webhostingové společnosti na našem portále Hostingy.cz , které nabízejí hostování domén k 20.1.2010. Aktuálně jich tak v našem přehledu najdete 27.

Jak srovnáváme?

Vybrali jsme 5 nejčastěji registrovaných domén u nás a srovnaly jejich cenu za první rok. Ceny jsou bez DPH (většina webhostérů udává cenu právě bez DPH, zbytek jsme přepočítali). Do ceny nejsou zahrnuty různé příplatky za vystavení certifikátu, množstevní slevy, atd. Jde o poptávku jedné domény, na jeden rok, bez jakéhokoliv webhostingového programu.

A jak naše srovnání dopadlo, můžete vidět v následující tabulce:

– TIP: Pomocí šipek v záhlaví tabulky, si můžete jednotlivé sloupce libovolně řadit –

[table "10" not found /]

(Ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH za jednu doménu na jeden rok)
*doménu si musíte koupit na 2 roky

Pozn.
– Některé ceníky dokonce neobsahovali informaci, zda je cena s či bez DPH. V tomto případě jsme cenu brali jako bez DPH.
– Domény .SK si mohou registrovat jen firmy se sídlem nebo pobočkou na Slovensku a občané Slovenské republiky starší 18-ti let.

Kdo je nejlevnější?

Pokud si chcete pořídit českou národní doménu .CZ, tak nejlevněji ji získáte u společnosti WEDOS, která ji nabízí za 145Kč. Evropská doména .EU je v akci (do odvolání) za 30Kč u společnosti FORPSI. V případě domén .COM a .NET je opět nejvýhodnější WEDOS (150Kč a 135Kč). Zájemcům o slovenskou národní doménu doporučujeme FORPSI, u kterých zaplatíte pouze 360Kč.

Dalšího snížení ceny u registrátorů můžete dosáhnout registrací většího počtu domén, případně k některým webhostingových programům dostanete doménu zdarma. O konkrétních podmínkách se dozvíte na stránkách jednotlivých společností.

Máte další tipy na levné domény? A je pro vás cena tím hlavním kritériem, podle kterého se při koupi rozhodujete?

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™