Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

15.
OCT

PLESKněte to na ty servery

Do kategorie co je to, Návody, ostatní, serverhosting přidal admin,

Pokud hledáte aplikaci, pomoci které byste mohli jednoduše spravovat váš servehosting, jednou z možností je produkt s trošku vtipným názvem Plesk od ruské společnosti Parallels. Oficiálně je prodáván pod značkou Parallels Plesk Panel, aktuálně ve verzi 9.5. Protože se jedná o komplexní softwarové řešení, pojďme se podívat, k čemu by se vám mohl hodit.

Plesk byl vyvinut ke správě serverhostingových řešení, konkrétně sdílených, virtuálních (VPS) a dedikovaných hostingů. Z jednoho interface tak můžete spravovat několik serverů. Jeho největší výhodou je fakt, že nabízí online správu v uživatelsky příjemném prostředí, takže v jeho rozhraní můžete jednoduše spravovat jednotlivé hostingy, přístupy, DNS, emailové účty atd. Kromě tohoto široké spektra možností nabízí také podporu celé řady operačních systému jak na platformě Linuxu (např. Debian, Red Hat, Fedora, atd.), tak i na Windows (Windows Server 2003 a 2008). Dalším plusem pro Plesk je podpora celé řady serverových aplikací. Není tak problém instalovat další balíčky aplikací pro správu serveru, měření dat, podpory bezpečnosti, atd.

Plesk také umožňuje pokročilou správu účtů, takže můžete dát práva svým kolegů, případně zákazníkům, kteří si mohou jednotlivé úkony na serveru provádět sami. V tomto segmentu jde rozhodně o jeden z nejzajímavějších produktů. Spousta českých hostingových společností tento produkt používá a jako zákazník ho u některých poskytovatelů dostanete i zdarma. A jaké jsou vaše zkušenosti s tímto softwarem? Případně máte nějaký tip na podobné řešení, které využíváte?

Ještě krátké reklamní video, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak prostřední Plesku vypadá.

Zdroj: wikipedia.org, parallels.com

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™