Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

27.
JUL

Jak se staví datacentrum – „reality show“

Do kategorie ostatní přidal admin,

Datové centrum WEDOSNa českém internetu probíhá poměrně zajímavý projekt a řekl bych, že v naších končinách dosud nevídaný. Společnost WEDOS se rozhodla, že budování svého datového centra pojme jako otevřenou kampaň, při které bude maximálně otevřeně informovat o všem, co je s budováním takovéhoto projektu spojeno. Jak říkají sami provozovatelé, měla by to být taková „reality show“.

Co všechno se dozvíte

Podle stránek datacentrum.wedos.com to vypadá, že snad opravdu všechno. Organizátoři přibližují všechny úkony, které jsou s vybudováním datového centra spojeny. Od samotného založení, vyřízení žádostí, přes stavební povolení, vyběrová řízení na dodavatelé a zaměstnance, až po přípravu prostor, výběr a spuštění hardwaru a uvedení do provozu. Celý záměr je podrobně popsán a je vidět, že je vše velmi dobře promyšleno a ještě lépe prezentováno veřejnosti. Myslím si, že snad žádná firma na internetu v tomto oboru, tak otevřeně neinformuje o technických aspektech jejich podnikání.

“Nechceme stavět a následně provozovat jen tak obyčejné datacentrum, ale skutečně kvalitní serverovnu, která bude na světové úrovni.”

K mání je přes 70 článků k jednotlivých tématům, fotogalerie, plány budovy a dokonce i „webkamera“, na kterou se můžete podívat přímo zde (aktualizace po 1 minutě):

Webkamera Datacentrum WEDOS

A pro koho je vlastně určena?

Pro všechny, kteří se zajímají nejenom o technické stránky datových center, jako jsou konfigurace serverů, zabezpečení, konektivita, ale i o náklady na provoz, formy propagace, marketing atd. Jednoduše pro všechny, kdo by takovýto projekt mohl zajímat.

Proč to dělají?

Je jasné, že takto otevřená komunikace je výhodná nejenom pro všechny zájemce, kteří se o projekt datového centra zajímají, ale i pro vlastní provozovatele. Je to totiž výhodná forma propagace.

Rozhodně je to zajímavý projekt, který stojí za to sledovat. Uvidíme, jestli se majitelům podaří uspět a splní, co si na předsevzali, nebo emigruji daleko za hranice, jak sami uvádí :). Rozhodně jim ale přeji hodně štěstí, už jen za odvahu, jít takto s kůží na trh.

“Hypoteticky je také možné, že celý projekt selže – pak zřejmě budeme nuceni emigrovat daleko za hranice republiky, abychom nebyli středem posměchu.”

Znáte nějaké podobné projekty, kdy je takto otevřeně komunikováno s veřejností ? Diskuze čeká na vaše tipy…

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™