Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

14.
MAY

Facebook Social plugins – Jak to funguje? (Video)

Do kategorie ostatní přidal admin,

facebook social pluginsNa konferenci f8, která se konala přes třemi týdny, zveřejnil Facebook nové možnosti sdílení a propojení stávajícího obsahu na internetu s touto celosvětovou sociální sítí. Jmenují se Social plugins a šíří se rychlostí světla. Jdeme s dobou, takže jsme je vyzkoušeli i na našem blogu. A naše zkušenosti?

Pokud by byl někdo, kdo by ještě o významu Facebooku pochyboval, tak pár čísel. Facebook má přes 2.6 miliónu uživatelů v České republice a přes 400 miliónu aktivních účtů celosvětově. 50% uživatelů se připojuje denně. Uživatelé za měsíc nasdílí přes 25 bilionu prvků obsahu (fotky, videa, statusy).

Přestože mohou uživatele diskutovat nad bezpečností, ochranou osobních údajů a užitečností sociálních sítí, faktem je, že Facebook přestává být pouhou uzavřenou platformou pro náctileté, ale stává se vaším virtuálním profilem. Snahu o vytvoření podobného sofistikovaného profilu mělo již několik společností v (nedávné) historii, ale až Facebooku se v tomto ohledu podařilo masově uspět. Každý z nás tak, ať už vědomě či nevědomě, sdílí neuvěřitelné množství údajů. Proč tedy vaše „Facebookové já“ nerozšířit a neudělat z něj identitu, pod kterou budete vystupovat nejenom na Facebooku?

Od toho tu jsou právě Social plugins, které místo toho, aby web přenášely na Facebook, přenáší Facebook na web, zjednodušeně řečeno samozřejmě.

Můžete tak na svých stránkách využívat osm nových aplikací, které vaše stránky propojí s Facebookem. Vybral jsem z našeho pohledu dvě nejzajímavější: Like Button – „Líbí se mi tlačítko“ a Comments – „Komentáře“. A jak fungují?

Like Button je nový druh tlačítka, který si může jakýkoliv web vložit na své stránky, případně do všech článků. Pokud je uživatel přihlášen na Facebooku a klikne na tlačítko „To se mi líbí“, zobrazí se mu tato aktivita na jeho zdi a jeho „hlas“ se zobrazí přímo vedle tlačítka u daného článku. Pozor! Nepleťte si toho tlačítko s obdobným tlačítkem „To se mi líbí“, které vás zařadí mezi fanoušky stránky. Respektive ne fanoušky, protože se slovem fanoušek se již nesetkáte. Teď se jednoduše stanete „člověkem, kterému se stránka líbí“ – „People Like This“. Výhodou pro vás je, že jednoduše získáte odkazy na váš článek/stránky.


(Stránka blogu Hostingy.cz na Facebooku)

Comments je rozšíření, které uživatelům umožní komentovat váš článek pod jejich identitou na Facebooku. Aplikace umožňuje přidat komentář i jako anonym, takže tímto pluginem můžete jednoduše nahradit váš diskuzní systém. Opět je výhodou, že se přidaný komentář zobrazí komentujícímu na jeho zdi na Facebooku i s pěkným odkazem na článek.

Krátce jsme přiblížili tyto dvě nové funkce a budeme rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti. Využíváte tyto nové pluginy také? Libí se vám možnost komentovat pod vaším profilem na Facebooku, nebo vás to naopak odrazuje? Napište nám a otestujte naše nové diskuze pod článkem.

Ještě jedno agitační video o sociální sítích, kde jsou moc hezky interpretováns jednotlivá statistická čísla.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™