Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

5.
MAY

Rozhovor s Pavlem Špinkou ze společnosti HOSTING90

Do kategorie ostatní, rozhovor, TOP HOSTINGY přidal admin,

Hosting90Pokračujeme v naší sérii rozhovorů s vítězi ankety o nejlepší webhosting roku 2009 – TOP HOSTINGY 2009. Po rozhovoru s Petrem Benešovským z ONEbit.cz nám odpovídal Pavel Špinka, manažer společnosti HOSTING90 systems, která v anketě zvítězila v katergorii “Nejlepší webhosting – ostatní technologie”.

Kdy jste společnost HOSTING90 systems s.r.o. zakládali a jaké služby v současnosti nabízíte?

Společnost HOSTING90 systems s.r.o. byla založena teprve v minulém roce, nicméně projekt Hosting90 má své počátky v roce 2003. V té době byl v nabídce pouze jeden program. V průběhu let došlo k několika změnám v nabídce v souvislosti s  potřebami trhu. V současnosti může klient vybírat ze čtyřech webhostingových programů.

Po kterých službách je dnes největší poptávka ze strany zákazníků?

V poslední době jsme zaznamenali velký nárůst klientů využívajících různých open source řešení pro web. Z tohoto důvodu se snažíme v rámci hostingu nabízet co nejlepší zázemí právě pro provoz těchto redakčních systémů.

Myslíte si, že dnes již čeští webhosteři nabízejí služby a kvalitu srovnatelnou se zahraničními poskytovateli webhostingový služeb?

Zahraniční webhosting má oproti českému ještě stále velký náskok. My vnímáme kvalitu služeb nejen z hlediska množství nabízených služeb a cen, ale také z hlediska dostupnosti. K zajištění vysoké dostupnosti služeb je však nutné tyto služby dostatečně limitovat. To je kupříkladu jedna z věcí, kterou mnoho českých webhostingových poskytovatelů ještě dosud nemá dořešenou.  

V předešlém rozhovoru Petr Benešovský zmínil fakt, že přestože zákaznici více rozlišují kvalitu služeb, stále vnímají především cenu. Máte podobné zkušenosti ?

S tím se nedá nic jiného než souhlasit. Nabídka mnoha webhostingových firem je hodně podobná a rozdílem pro rozhodování zákazníka s průměrnými požadavky je v tu chvíli cena. Kvalitu služeb může zákazník hodnotit až během hostování a až v tom okamžiku může sám posoudit, zda kvalita služeb je pro potřeby jeho webu dostatečná. Určitý dojem o kvalitě daného webhostera lze také získat z různých diskuzí, ale příspěvky o vysoké kvalitě daného webhostera nemusí být vždy zcela objektivní…

V anketě TOP HOSTINGY 2009 jste zvítězili v kategorii „nejlepší webhosting ostatní technologie“ Jaké technologie si pod tím máme konkrétně představit a čím si myslíte, že jste porotu nejvíce zaujali?

Naše filozofie je nenabízet všechny služby, ale nabízet kvalitní služby. V naší nabídce webhostigu jsou služby, které jsou zcela dostatečné pro převážnou většinu potenciálních zákazníků. Nedílnou součástí je i kvalitní klientská sekce, která nabízí snadné a pohodlné ovládání poskytovaných služeb. Vedle stabilních služeb pro web jsme odbornou porotu jistě zaujali i kvalitním mailovým řešením, ať už jde o propracovaný webmail nebo o velmi účinné antispamové řešení.

Využíváte Facebook, Twitter a další sociální služby pro komunikaci se zákazníky? Vidíte v těchto komunikačních kanálech nějaké výhody pro zákazníka, případně pro vás?

Žádné sociální sítě pro komunikaci s klienty nevyužíváme. Naopak v tuto chvíli připravujeme vlastní řešení pro komunikaci s klienty v rámci klientské sekce, které přinese větší komfort zákazníkovi při komunikaci s našimi pracovníky.

Jaké novinky a trendy v oblasti webhostingu v nejbližší době očekáváte?

Podle mě a mých kolegů patří budoucnost webhostingu virtualizaci. Největší zahraniční webhosteři své služby již nad virtuálním řešením v tuto chvíli nabízejí. V souvislosti s tím již dokončujeme přípravy na zahájení provozu virtuálních serverů, čímž umožníme klientům využít služeb, jejichž nasazení v rámci klasického sdíleného hostingu není zcela optimální. Dalším nevyhnutelným krokem bude přechod na IPv6, na který jsou naše servery již připraveny.


Další rozhovory s webhostéry:

Starší komentáře

  1. Tweets that mention Blog Hostingy.cz » Blog Archive » Rozhovor s Pavlem Špinkou ze společnosti HOSTING90 -- Topsy.com |

    […] This post was mentioned on Twitter by Hostingy.cz, Hostingy.cz. Hostingy.cz said: "Budoucnost webhostingu patří virtualizaci". Rozhovor Pavlem Špinkou ze společnosti HOSTING90 http://bit.ly/bHv5UT […]

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™