Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

29.
APR

4,294,967,296 IP adres skoro vyčerpáno! Zachrání nás IPv6?

Do kategorie ostatní přidal admin,

IP adresaPřestože se může zdát, že je 4,294,967,296 IP adres dostatečný počet, není tomu tak. Přes všechna opatření je jasné, že se pomalu ale jistě blíží datum, kdy IPv4 dojdou. Co se stane potom?

Pokud se podíváte na čísla, která nabízí IANA (Organizace pro přidělování a správu nejen IP adres) můžete se připravit i na konkrétní datum. Je samozřejmě jasné, že to jsou pouze orientační čísla a je nutné je brát s rezervou. Přesto je trend úbytku volných adres zcela jasný a je jen otázkou času, kdy opravdu dojdou. Jak zmiňuje Ondřej Filip ve svém příspěvku, přestože bylo datum, kdy by se měla kapacita volných IP adres vyčerpat, stálé odsunováno do budoucna, v posledních měsících je jasné, že i přes veškerou snahu IANA a regionálních registrů se počet čísel snižuje. Aktuálně je tak volných pouze 7% IP adres. A čísla se pořád snižuji.Jaké jsou nástroje, které umožní prodloužit „životnost“ IPv4?

  1. Efektivnější využití již přidělených adres
  2. Rozšíření a využívání privátních sítí
  3. Čestější nasazení NAT
  4. Větší kontrola ze strany regionálních registrátorů
  5. Znovu využití již dříve alokovaných bloků adres

Podle některých názorů se kapacita IPv4 nikdy nevyčerpá a najdou se způsoby, jak nadále fungovat se stávajícím rozsahem adres. Podle dalších je nevyhnutelnou cestou přechod na IPv6. A co vy webhosteři, jste připraveni?

Více informací najdete na .blog, v článcích Ondřeje Filipa.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™