Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

29.
MAR

Průzkum mezi uživateli webhostingu

Do kategorie ostatní, statistika, webhosting přidal admin,

statistiky webhostingV dnešním příspěvku chci volně navázat na sérii článků Lukáše Nevosáda o výsledcích průzkumu na základě uživatelských zkušeností s webhostingem. Po článku, který se zabýval kritérii výběru webhostingu a využití webhostingu, se dnes podíváme na další zajímavé údaje a fakta.

Kdo odpovídal

„Ankety se celkem zúčastnilo 189 respondentů. 94,15% z nich již nějaký webhosting používalo, 61,7% dokonce u více než jedné společnosti. 91,53% vlastnilo alespoň jednu doménu, přes 70% respondentů pak vlastnilo domén více.

Vlastní stránky mělo 88,71% dotázaných, více než polovina spravovala firemní stránky. Přibližně třetina respondentů byla studentem VŠ, třetina byla v zaměstnaneckém poměru a třetina živnostníkem (v otázce bylo možné zvolit více možností). Přes 85% respondentů odpovědělo kladně na otázku, zda-li tráví u internetu více než 4 hodiny denně.“ Tolik připomenutí pozadí průzkumu.

Webhosting od malé nebo velké společnosti

Ptali jsme se, zda uživatelé preferuji raději malé nebo velké poskytovatele webhostingu:

Statistika hostingy.cz

Preferuji malé firmy (18,12%), preferuji středně velké firmy (64,84%), preferuji velké firmy (17,03%)

Webhosting v zahraničí

Ptali jsme se na používání zahraničního webhostingu:

Statistika hostingy1.cz

Již využívám (16,76%), uvažuji o něm (35,14%), určitě nebudu využívat (48,11%)

Důvody výpovědi webhostingu

Zde jsme se ptali, zda uživatelé již někdy vypověděli webhosting a z jakého důvodu:
Statistika hostingy2.cz

Nikdy jsem webhosting nevypověděl/a (41,85%), z důvodů vysoké ceny (6,52%), nevyhovující technické služby -dostupné technologie, databáze, knihovny, frameworky (15,22%) nevyhovující ostatní služby – administrační rozhraní, fakturace, zákaznická podpora (19,02%), časté výpadky služeb (19,02%), jiné důvody (8,15%)

Přestože jde o ne úplně aktuální údaje, myslím si, že by dnes stejný průzkum přinesl podobné výsledky. Je například zajímavé, že uživatelé voli raději středně velké poskytovatele webhostingu, namísto velkých společností. Významným poznatkem je také to, že přes téměř 20% dotázaných uživatelů již někdy vypovědělo webhosting z důvodu častých výpadků služeb.

Nejvýraznějším výsledkem celého průzkumu ale zůstává skutečnost, že nejdůležitější faktorem při výběru webhostingu stále zůstává cena.

Pokud vás zajímají další články s kompletními výsledky našeho průzkumu, najdete je zde.

Starší komentáře

  1. Tweets that mention Blog Hostingy.cz » Blog Archive » Průzkum mezi uživateli webhostingu -- Topsy.com |

    […] This post was mentioned on Twitter by Lukas Nevosad, Hostingy.cz. Hostingy.cz said: Průzkum mezi uživateli webhostingu. Skoro 19% odchází kvůli častým výpadkům služeb?! http://bit.ly/cROKxa […]

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™