Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

8.
FEB

ZONER překročil hranici 100 tisíc domén

Do kategorie domény, novinky přidal admin,

Přes sto tisíc domén spravuje od počátku roku 2010 společnost ZONER software, která provozuje webhosting CZECHIA.COM a registrační portál regZone.cz.  Nejčastěji lidé registrovali domény s koncovkou CZ. ZONER jich spravuje asi šedesát tisíc. Významný podíl mají i domény COM, NET a INFO, kterých je kolem 13.000, stejný počet připadá na domény EU.

Zvýšený zájem o registraci domén zaznamenala společnost minulý rok na podzim. „Když byla spuštěna registrace evropských domén EU s diakritikou, začali mít zákazníci zájem i o diakritiku v doménách COM nebo NET. Nyní spravujeme téměř 10.000 domén s háčky a čárkami, z toho 6.000 domén je s koncovkou EU,“ řekl ředitel internetové divize Petr Komárek.

V počtu zaregistrovaných CZ domén je ZONER  software čtvrtým nejsilnějším hráčem. Největší počet registrovaných domén s koncovkou CZ spravuje FORPSI (přes 156 tisíc domén). Na druhém místě je IGNUM se 108 tisíci a na třetím ACTIVE 24, která podle serveru Doména.cz spravuje asi o tisícovku českých domén méně.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™