Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

8.
SEP

CZ.NIC zahájilo novou osvětovou kampaň na podporu registrace domén. Jaká je?

Do kategorie domény, novinky přidal admin,

Originální marketingovou kampaň spustilo sdružení CZ.NIC, které je správce .cz domény. Novým webem www.dobradomena.cz chce podpořit registraci nových domén. Kampaň je zaměřena hlavně na laiky, kterým má za úkol vysvětlit, k čemu je vlastní doména vlastně dobrá a jak si ji lze zaregistrovat.

Hlavní osobností osvětového webu je Aleš Mokrý, který ve vtipných videích o doménách informuje. Videa jsou přitom nejsilnější, ale zároveň nejslabší stránkou webu. Jsou skutečně zábavná (doporučujeme hlavně rapové představení Aleše), pokud však návštěvník stránek hledá jasné a stručné informace, proč si doménu zřídit, příliš nepochodí. Žádné psané info totiž na stránkách nenajde a pokud se mu nechce video se spoustou řečí okolo sledovat, má smůlu. Když se však někdo pro registraci rozhodne, může vyplnit na webu svůj email, na který mu za pár minut přijde přehledný a jasný návod, jak může registraci provést.

Ambicí kampaně je evidentně vytvořit z Aleše populární osobnost internetu – na stránkách jsou ke stažení vtipné plakáty s Alešem, zájemci se mohou stát jeho fanoušky na Facebooku či sledovat jeho profil na Twitteru. Uvidíme, jak se to podaří a zda se kampaň se svou cílovou skupinou potká. Pro ty, kteří o doménách informovat nepotřebují, bude snaha CZ.NIC určitě zajímavá z marketingového hlediska. Jak se nový web líbí vám?

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™