Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

23.
FEB

Využití webhostingu

Do kategorie statistika, webhosting přidal admin,

V dnešním pokračování série článků vzniklých na základě uživatelského průzkumu se zaměříme na to, k čemu vlastně zákazníci svůj webhosting využívají. Na otázku, jaké univerzální aplikace na webhostingu využívají, odpovědělo 127 účastníků.

Není žádným překvapením, že nejčastější aplikací je CMS (redakční systém, blog). Nějaký open source redakční systém nainstaluje na webhosting 60% respondentů, 16,5% pak využívá komerční CMS, vlastní redakční systém byl také nejčastěji uváděn jako doplňkový text k položce další aplikace.

Druhou příčku v žebříčku nejvyužívanějších aplikací s přehledem obsadil software pro fóra. Open source fórum používá na svém webhostingu 40% dotázaných.

Podle očekávání třetí příčku obsadil software pro eshopy. Celých 20,5% používá řešení založené na open source, 16% komerční řešení.

Bohužel nemáme srovnání s předchozím obdobím, ale přesto je zřejmé, že open source webové aplikace jsou na velkém vzestupu. Některé vlaštovky mezi webhostingovými firmami již dokonce nabízí přímou podporu pro vybrané open source aplikace, které je možné si nechat nainstalovat a nakonfigurovat, často dokonce jedním kliknutím přímo z webové administrace.

Stejně tak je možné využívat aplikační hosting – mnoho webhostingů nabízí pronájem vlastních či komerčních aplikací, kdy si zákazník software nekupuje, ale platí jen za jeho používání. Výhoda je jasná – nižší pořizovací náklady a žádné starosti s aktualizacemi – o vše se stará poskytovatel. Velmi oblíbený je tento model zejména pro eshopy.

Při přípravě nových hostingy.cz jsme se snažili tento trend podchytit a tak vám můžeme nabídnout unikátní přehled webhostingů, které garantují kompatibilitu s jednotlivými open source systémy nebo nabízí řešení založené na pronájmu aplikací. Pokud tedy hledáte webhosting pro WordPress nebo třeba pro phpBB, můžete si příslušné programy snadno zobrazit v našem vyhledávání.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™