Hosting, hostingy, webhosting, přehled webhostingů, přehled hostingů Novinky ze světa domén, hostingu a internetu

18.
FEB

Kritéria výběru webhostingu

Do kategorie statistika, webhosting přidal admin,

Koncem loňského roku jsme v souvislosti s připravovanou novou verzí našeho webu uspořádali anketu mezi našimi návštěvníky. V následujících týdnech vás budeme postupně seznamovat s jejími výsledky.

Kdo odpovídal

Ankety se celkem zúčastnilo 189 respondentů. 94,15% z nich již nějaký webhosting používalo, 61,7% dokonce u více než jedné společnosti. 91,53% vlastnilo alespoň jednu doménu, přes 70% respondentů pak vlastnilo domén více.

Vlastní stránky mělo 88,71% dotázaných, více než polovina spravovala firemní stránky. Přibližně třetina respondentů byla studentem VŠ, třetina byla v zaměstnaneckém poměru a třetina živnostníkem (v otázce bylo možné zvolit více možností). Přes 85% respondentů odpovědělo kladně na otázku, zda-li tráví u internetu více než 4 hodiny denně.

Nejdůležitější kritéria výběru webhostingu

Jak je vidět z přiloženého grafu, cena stále vévodí v žebříčku hodnot při výběru vhodné webhostingové firmy (80,11%). Na dalších místech je již situace vyrovnaná. Diskový prostor a dostupnost označilo kolem 60% respondentů, zkušenosti, zákaznickou podporu a možnosti administračního rozhraní zvolilo kolem 55%. Překvapivým výsledkem je nízká hodnota pro brand (39,25%), jak je ovšem vidět i z dalších otázek, zavedené velké firmy se silnou značkou zákazníky moc nelákají. Propadákem v anketě se stal e-mail, který uvedla méně než čtvrtina responentů (22,58%). Celkem na otázku odpovědělo 186 respondentů.

Nejdůležitější kritéria výběru hostingu

Jako další byly často uváděny:

 • technologie, konfigurace
 • možnost doménových aliasů, multihosting, jednoduchá správa více účtů
 • zabezpečení

V dalším díle miniseriálu se podíváme na to, jaké služby zákazníci využívají a jaké aplikace si na hosting instalují.

Starší komentáře

 1. Tomáš |

  Divé, že nikdo neřeší počítané přenosy. Někteří čeští hosteři dávají v základu opravdu mini přenosy dat a za každý giga navíc se fest platí.

  Ale jinak je vidět, že češi by si pro korunu nechali vrtat koleno, což vysvětluje existenci podivných hostingů za 30 Kč měsíčně…

 2. Zed |

  to se nedivim, sam pouzivam na vsecko gmail a mail na hostingu tam jenom preposilam. Ten squirel mail, co tam mivaji je strasny.

Blog Hostingy.cz is powered by Wordpress.

Improve Your Life, Go The myEASY Way™